Metody pozyskiwania funduszy unijnych na rozwój firmy

Środki materialne na założenie i rozwój małych i średnich firm stanowią jeden z najważniejszych typów, rodzajów przyznawanych dotacji. Fundusze unijne, z których pozyskiwane są wspomniane środki to konkretne programy operacyjne główne oraz regionalne (których jest aż 16). Już na tym etapie brzmi to nieco skomplikowanie. Jak zatem skutecznie pozyskać dotacje unijne na rozwój firmy?

DSC-104Otrzymanie dotacji jest owocem odpowiednich przygotowań. Trzeba jednak zaznaczyć, że dotacje unijne na rozwój firm stanowią refundację poniesionych kosztów. Jest to problemem dla mniejszych firm, które nie posiadają odpowiedniej ilości kapitału. W takim wypadku przyznanie dotacji może być bardzo trudne i może się wiązać z zaciągnięciem kredytu, który później można spłacić refundacją poniesionych kosztów z przyznanej dotacji.

Warto pamiętać, że o przyznaniu bądź nie przyznaniu kredytu decyduje wiele czynników, między innymi kondycja i perspektywy rozwoju firmy oraz branża,w której działa. Ogromnie ważne jest także pisanie wniosków unijnych, które z uwagi na ich znaczenie dla przyznania dotacji powinno się zlecać firmom wykwalifikowanym.

This entry was posted in Dotacje. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>