Kto ma największą szansę na dotacje unijne?

DSC-77Dotacje unijne może otrzymać w zasadzie każda osoba i każda firma, która spełnia określone przez dany program operacyjny wymogi.

Największą szansę na przyznanie dotacji na założenie firmy mają rzecz jasna osoby bezrobotne. Ich aktywizacja zawodowa stanowi jeden z najważniejszych założeń, które realizują fundusze unijne przez określone programy ogólnokrajowe i regionalne. Dotacje unijne otrzymają też po spełnieniu określonych wymogów małe i średnie firmy. To właśnie ten sektor jest najbardziej finansowany. Duże firmy również mogą otrzymać dotacje, ale to MŚP są najważniejsze z punktu widzenia rozwoju gospodarki. Jest ich bowiem najwięcej.

O przyznaniu dotacji decydują więc: spełnienie wymogów danego programu, posiadanie własnego kapitału na rozwój, który zostanie później zrefundowany przez przyznanie dotacji oraz złożenie niezbędnych dokumentów i wniosku. Pisanie wniosków unijnych dla laika może się okazać zbyt trudne. Jest to również zbyt ważny element, aby wykonywać go bez stosownego przygotowania, wiedzy i doświadczenia – dlatego pisanie wniosków unijnych to zadanie dla fachowych firm.

This entry was posted in Biznes Plan, Dotacje, Fundusze Unijne, Unia Europejska, Wnioski Unijne. Bookmark the permalink.

One Response to Kto ma największą szansę na dotacje unijne?

  1. Marylada says:

    Whoa, whoa, get out the way with that good infonmatior.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>