Kto ma największą szansę na dotacje unijne?

DSC-226Dotacje unijne może otrzymać w zasadzie każda osoba i każda firma, która spełnia określone przez dany program operacyjny wymogi.

Największą szansę na przyznanie dotacji na założenie firmy mają rzecz jasna osoby bezrobotne. Ich aktywizacja zawodowa stanowi jeden z najważniejszych założeń, które realizują fundusze unijne przez określone programy ogólnokrajowe i regionalne. Dotacje unijne otrzymają też po spełnieniu określonych wymogów małe i średnie firmy. To właśnie ten sektor jest najbardziej finansowany. Duże firmy również mogą otrzymać dotacje, ale to MŚP są najważniejsze z punktu widzenia rozwoju gospodarki. Jest ich bowiem najwięcej.

O przyznaniu dotacji decydują więc: spełnienie wymogów danego programu, posiadanie własnego kapitału na rozwój, który zostanie później zrefundowany przez przyznanie dotacji oraz złożenie niezbędnych dokumentów i wniosku. Pisanie wniosków unijnych dla laika może się okazać zbyt trudne. Jest to również zbyt ważny element, aby wykonywać go bez stosownego przygotowania, wiedzy i doświadczenia – dlatego pisanie wniosków unijnych to zadanie dla fachowych firm.

This entry was posted in Dotacje. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>