Dotacje unijne od A do Z.

Czym są dotacje unijne? Jakie jest ich przeznaczenie? Kto może z nich skorzystać? Dotacje unijne są tzw. bezzwrotnymi pożyczkami, które muszą być przeznaczone na konkretne, wcześniej ustalone działania.

Dotacje unijne na rozwój firmy muszą być więc przeznaczone rzeczywiście na jej rozwój. Dotacje na założenie firmy z kolei muszą być przeznaczone na jej założenie – co więcej, firma musi funkcjonować przez rok, w innym wypadku dotacja musi być zwrócona w całości. Przeznaczenie dotacji może być bardzo różne w zależności od tego, które Fundusze Unijne je finansują. Dotyczą one zarówno rozwoju małych i średnich firm, jak i gałęzi przemysłowej, infrastruktury itp. Najpopularniejsze są te dotacje dla małych i średni firm przeznaczone na ich rozwój oraz dotacje, która mają być wykorzystane na założenie firmy.

Oczywiście przy staraniach o dotację nie może się obejść bez złożenia stosowanych dokumentów oraz spełnienia wymagań. W tym zakresie bardzo pomocne okażą się formy oferujące pisanie wniosków unijnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>